Telefon
Hakkımızda

Hakkımızda

"1966 yılında Mersin’de kurulan AŞUT Fiberglass, ilk üretimine fiberglas tekne ile başlamıştır, 1973 yılında Türkiye’nin ilk Fiberglas borusunu üretmiş ve yine yıllar içinde Türkiye’nin ve Dünya'nın ilklerini üreterek 2000 yılına kadar iç piyasada yer almıştır. 2000 yılından itibaren Yurtdışı projelerinde çalışmaya başlamış olup, Türkiye’deki başarısını dünya projelerine de taşımıştır. Aşut Fiberglas 1999 yılında Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde 35,000 m2’lik arazi üzerine 3,500 m2’lik kapalı alanda ilk imalat hattını kurmuş ve 2010 yılı sonu itibariyle toplam 10,000 m2’lik kapalı ve 25,000 m2'lik stok sahasıyla konusunda modern ve dev bir tesise sahip olmuştur. ISO 9001 Kalite, ISO 14001 Çevre, ISO 45001 İş ve İşçi Güvenliği sertifikalarımız sektördeki mevcut firmalardan daha üstün düzeyde dünya standartlarına uygun olarak üretim yapmakta ve toplam kalite bilinci ile projelere devam etmektedir. AŞUT Fiberglass, Fizibilite, dizayn, üretim, lojistik, montaj, devreye alma ve saha organizasyonuyla tüm projelerde deneyimli teknik ekibiyle hizmet sunmaktadır.

Proje bazlı çalışan AŞUT Fiberglass, özellikle Enerji Santralleri, Kimya – Petrokimya fabrikaları, Petrol sahaları, Madencilik ve Arıtma projelerine yönelik üretim yapmaktadır. Bugün sektörün lider firması konumunda yer alan AŞUT Fiberglass CTP (Cam Takviyeli Plastik) 'den Boru, Ek parçası, Baca, Tank, Duct, Quencher, Absorber, Scrubber ve Farklı Ekipmanlar Üretmektedir. Firmanın tescilli markaları EPI-DUR™, ISO-DUR™, VIN-DUR™, F-DUR™ ve ComPlast™dır. Aşut Fiberglas günümüzde son teknoloji üretim yapan makine ve ekipmanlarla donatılan modern tesislerinde yüksek üretim kapasitesi ve geniş ürün yelpazesi ile 25 mm den – 25000 mm ‘ye kadar değişen çaplar ve yüksek basınçlı ürün üretimini rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir. AŞUT Fiberglass Mersin tesislerinde maksimum 6500 mm çapında imalat sevk edilebildiğinden, daha büyük çaptaki ürünleri montaj sahasında ve şantiye üretim tesisinde imal etmektedir. Her geçen gün daha da büyüyen AŞUT Fiberglass, bünyesinde bulundurduğu uzman personelleri ve kalite kontrol laboratuvarı ile üründe yüksek kalite, sürekli yenilik, dinamik bilgi, ve çevreye duyarlı, Ar Ge destekli takım çalışmasını kendine temel değer olarak almıştır. Kuruluş amacı en iyiyi en güvenilir biçimde sunmak olan Aşut Fiberglass, sizlerle de çalışabilme mutluluğunu yaşamayı umuyor…

VİZYONUMUZ;

Tasarım, Üretim, Montaj ve AR-GE hizmetleri sunan, kalitesini dünyanın takdir etmeye devam ettiği, gurur duyacağımız ürünler tasarlamayı ve üretmeyi sürdüren bir dünya lideri olmak.

MİSYONUMUZ;

AŞUT FİBERGLASS olarak; kalite, ürün çeşitliliği ve süre konularında sürekli iyileştirmeler yaparak, deneyimli ekibiyle minimum maliyette ve yüksek kalitede ürünler üretmek. Daha çok istihdam sağlayarak Türkiye’nin endüstri ve ekonomisine katkıda bulunmak.